Lamelové zakrytí hladiny

Předností automatického zakrývání hladiny bazénu - bazénových rolet - je hlavně to, že zaručí bezpečnost Vašich dětí a zvířecích miláčků před pádem do otevřené hladiny při dodržení doporučeného technického vybavení bazénu. Zakrytí hladiny bazénu rovněž zabrání výrazným tepelným ztrátám a značným ztrátám vody samotné, která se z bazénu odpařuje. Zároveň se významně sníží spotřeba bazénové chemie u takto zakryté hladiny a v neposlední řadě se zabrání i spádu nečistot do venkovního, nebo interiérového bazénu. Zakrytí bazénu znamená méně práce s údržbou vody a více radosti z koupání.

Jednoduchou kalkulaci si můžete provést na našem e-shopu:  e-shop poolmont

lamely_05lamely_06lamely_07lamely_08

Výhody přímého zakrývání hladiny bazénů lamelami :

 • automatické ovládání zvýší Vaše pohodlí
 • sníží spotřebu energie pro ohřev vody
 • u venkovních bazénů navíc pomáhá ohřívat vodu (v ideálních podmínkách může solární lamela ohřát vodu až o 5° C) a v noci brání tepelným ztrátám
 • sníží spotřebu elektrické energie odvlhčovačů
 • sníží náklady na úpravu bazénové vody
 • sníží ztráty vody, které vznikají odpařováním (pro nezakryté bazény se uvádí odpar vody cca 1,1 litru na m2 za den)
 • omezuje znečištění bazénu spadaným listím a jinými nečistotami
 • zkrátí čas potřebný k údržbě bazénu
 • prodlouží sezónu koupání u venkovních bazénů
 • při vhodné konstrukci bazénu zvýší bezpečnost Vašich dětí i domácích mazlíčků před pádem do vody
 • je zajímavým architektonickým prvkem a nepostradatelným pomocníkem
 • je jedinou návratnou investicí při stavbě vnitřního bazénu

Lamelové zakrytí bazénu lze u venkovních bazénů jednoduše kombinovat s polykarbonátovýmzastřešením. Pokud pak mobilně zastřešený bazén vytápíte a využíváte i v chladnějších dnech, poznáte rozdíl v odparu vody z hladiny bazénu nejvíce.

Neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme nejvhodnější řešení pro Váš bazén tak, aby se koupání stalo radostí s minimem nutných starostí a nákladů.

lamely_01lamely_02lamely_03lamely_04

Venkovní bazény a zakrývání hladiny solárními lamelami:

Bazén uzavřený solárními lamelami se přes den ohřívá  Roleta na bazénu zabraňuje přes noc úniku tepla  Zakrytí hladiny současně zabraňuje odpařování vody a ztrátám bazénové chemie

Zahradní bazén je přes den mimo dobu využívání ke koupání zakryt solární lamelou. Solární lamela je kouřové průsvitné barvy. Z obrázku je patrné, že sluneční paprsky pronikají přes lamely, které se díky zabarvení ohřejí na vyšší teplotu a toto teplo předávají vodě v bazénu. Díky cirkulaci vody a zakrytí hladiny neuniká teplo do ovzduší.

V noci je hladina zakryta lamelou, teplo přes zakrytí neuniká přímo do ovzduší a zůstává v bazénu. Pokud by byla hladina bazénu otevřená, uniká ze slunce nebo nuceného ohřevu získané teplo snadno do chladnějšího okolního prostředí. Z toho plyne, že zakrytí bazénu roletou je velmi prospěšné, zlepšuje kvalitu koupání a prodlužuje sezónu a Vám letní radovánky ve vodě.

Přes den i v noci snižuje lamelové zakrytí odpar vody a tím také snižuje spotřebu bazénové chemie.