Bazény Ostrava

Něco málo o bazénech

Co se týče principu bazénu - bazénové technologie, tak ty se rozdělují na dva základní: systém přelivových žlábků a skimmerový systém. Rozdíl mezi těmito dvěma systémy spočívá v následujícím:

Systém přelivových žlábků

U přelivových žlábků máme úroveň hladiny vody zároveň s horním okrajem bazénu a voda je s filtrační jednotky vháněna do bazény systémem dnových trysek přelívá hladinou do žlábků, které jsou zakryté ochrannýma mřížkami. Odsaď voda teče samospádem do akumulační jímky. Z jímky je voda nasávána čerpadlem do filtrační pískové jednotky, kde se čistí, dále ohřívá a dávkuje bazénovou chémií.Tyto bazény jsou technologicky nejnáročnější variantou, následná efektivita je však na velmi vysoké úrovni a v daném odvětví nejlépe splňuje hygienické předpisy na čistotu a nezávadnost vody.

 

 

systém přelivových žlábků

Skimmerový systém

U skimmerového systému je voda do filtrační jednotky nasávána přes skimmer - sací prvek umístěný ve stěně bazénu, většinou obdélníkového tvaru umístěný hned pod horním okrajem bazénu. Z toho důvodu je hladina vody v bazénu ponížena cca 15cm od horního okraje bazénu. Skimmerový systém nepotřebuje akumulační jímku, skimmer je neustále do své 1/2 zatopený a odsaď je voda nasávána do pískové filtrační jednotky. U skimmerových systémů jsou trysky umístěny v protilehlých stěnách bazénu cca 10-15cm pod hladinou bazénu. Tento systém patří mezi standardní systémy a jejich výhodou je nižší cena a menší nároky na stavební připravenost. V privátním sektoru jsou masově využívané pro jejich jednoduchost.

skimmerový systém

 

Bazénová vana

Bazénová vana pro bazény keramické, mozaikové nebo vyložené těžkýma fóliemi ALKORPLAN, DLW, ELBE apod. se dnes nejčastěji staví systémem ztraceného bednění z polystyrénových bazénových tvarovek například klikněte - ZDE

U interiérových bazénů, kde je bazén obložen keramikou nebo mozaikou je stále nejvíce osvědčen způsob výstavby vany systémem bednění s proarmovanou ž/b vanou vystavěnou z vodostavebního betonu.

Kontaktujte nás a my vám porádíme s výběrem bazénu